مقاله

معرفی کامل ریل لگرا باکس بلوم

لگرا باکس بلوم، از مجموعه ریل های باکسی بلوم است که علاوه بر تحمل وزن بالا طراحی های زیبا و متنوعی دارد و حرکت نرم و روانی برای باز و بسته شدن دارد.

درکابینت های امروزی معمولا کشویی بزرگ برای قرار دادن ظروف سنگین مانند قابلمه ،بشقاب و سایر موارد در زیر یونیت های گاز رومیزی در نظر می گیرند، و با توجه به این موضوع به ریل هایی نیاز است که علاوه برتحمل وزن بالا، در موقع باز و بسته شدن حرکت نر و روانی داشته باشند و فضا و عمق مناسبی داشته باشند. 
ریل های جعبه ای بلوم برای این منظور طراحی شده اند. این ریل ها از مجموعه ریل های بلوم هستند که با یک باکس همراهند. اجزایی که در این ریل ها قابل تعویض هستند، در بعضی مدل ها قسمت جلویی و زیرین  و در تعدادی از مدل ها فقط قسمت جلویی است. 

معرفی کامل ریل تاندم باکس بلوم 

ریل LEGRABOX بلوم

طراحی ظریف و چشمگیر، ترکیب شده با متریال های با کیفیت از خصوصیات دو طرف کشو است و هر دو طرف صاف و براق هستند. هم داخل و هم بیرون طرفین کشو به طور چشم گیری باریک هستند و پهنای آن ها حدود 12.8 میلی متر است. همه ی اجزا کاملا با هم هماهنگ هستند و هارمونی هماهنگی هم دارند. LEGRABOX ترکیب رنگی جدید با خصوصیات جدیدی ارائه داده است، ویژگی جذابی که می توان نام مشتری را روی کشو ثبت کرد. LEGRABOX کاربردهای مختلفی دارد و در هر خانه ای زیبا دیده می شود و در انواع کشوها استفاده می شود.

ویژگی ها:

متریال و رنگ ها: استیل ضد لکه (اثر انگشت) و استیل با پوشش مات، مشکی مات ، یا خاکستری مات و یا سفید مات 

ارتفاع: این ریل در 4 ارتقاع مختلف موجود است ( N, M, K, C , F)
 
طول این ریل از 270 تا 650 میلی متر است 

امکان استفاده از ویژگی AMBIA-LINE ، تقسیم کننده داخل کشو

مدل های مختلف LEGRABOX:

طراحی ها دیگر در سبک مات ارائه نشده اند. سطوح فلزی و طراحی باریک طرفین ریل. در واقع در طراحی LEGRABOX از هیچ جز زمختی استفاده نشده است . این ریل به صورت یکپارچه، به چارچوب کشو متصل می شوند و طراحی ساده، شفافی را ایجاد می کنند. یکی دیگر از ویژگی هایی که LEGRABOX دارد، امکان استفاده از انواع متریال های مختلف برای قسمت های قابل تعویض است. می توانید از شیشه، چوب و سنگ استفاده کنید. این ویژگی منحصرا در مدل خاصی از لگرا باکس با ارتفاع c وجود دارد.

 نصب و تنظیم LEGRABOX بلوم

LEGRABOX ایمن است:

برای نصب لگرا باکس بلوم فقط لازم است قسمت جلویی آن را سر جای خودش جا بزنید و خیلی راحت در جای در نظر گرفته شده قرار می گیرد و محکم می شود. قسمت جلویی را حتی بعد از نصب هم می توان در لگرا باکی قرار داد. برای تعویض هم به راحتی می توان قسمت جلویی را درآورد و تعویض کرد.

 LEGRABOX امکان تنظیم ارتفاع، طرفین و شیب کشو را دارد. این ویژگی این اطمینان را ایجاد می کند که بین کشوها و کشوهای توکار فاصله مناسبی وجود دارد.

در ویدیوهای زیر می توانید نحوه نصب لگرا باکس بلوم را مشاهده کنید:

منبع: کابینت بانک

راهنمای خرید و انواع گاز رومیزی آشپزخانه

برای خرید و انتخاب مناسب گاز رومیزی برای آشپزخانه لازم است با انواع آن آشنا شوید...

گازرومیزی یکی از بهترین شیوه ها برای زیباتر کردن دکوراسیون آشپزخانه تان است. گازهای رومیزی همان اجاق گازهای پخت و پز اما بدون فر هستند. این گازهای کوچک تر هم جای کمتری را اشغال می کنند و هم زیبایی و تنوع دکوراسیون آشپزخانه تان را بیشتر می کنند. به این دلیل که شما امکان قرار دادن مایکروفر را در هرجایی که بخواهید خواهید داشت و لازم نیست با پیروی از سبک های گذشته، فر حتما زیر گاز قرار بگیرد. گازهای رومیزی بسته به استفاده از گاز یا برق، نحوه تهویه و ظاهری که دارند به دسته های مختلفی تقسیم می شوند. که برای خرید گازهای رومیزی می توانید با استفاده از این اطلاعات، گزینه مورد نظرتان را انتخاب کنید.

7 نوع از گاز رومیزی آشپزخانه

1. گاز رومیزی با سوخت گازی

  گاز روميزي آشپزخانه با سوخت گازي 

این مدل از گازهای رومیزی، با استفاده از گاز طبیعی یا پروپان کار می کنند. این گازها درمیان آشپزهای حرفه ای که میزان و کنترل شعله گاز برایشان مهم است، محبوبیت دارند.  تمیز کردن شعله های گاز در این مدل از گازهای رومیزی دشوار تر است اما گازهای رومیزی جدیدتر سطوح صافی ارائه داده اند که تمیز کردن و کارکردن با آن ها بسیار آسان تر است. 

2. گاز رومیزی برقی

گاز روميزي برقي

 گاز روميزي برقي  

گازهای رومیزی برقی همان طور که از نامشان پیداست با قدرت الکتریسیته کار می کنند و در مقایسه با سوخت گازی، با محیط زیست سازگارترند. در این مدل از گازهای رومیزی امکان تغییر دما تا درجات خیلی پایین تر نسبت به گازهایی که با سوخت گازی کار می کنند وجود دارد. همان طور که در تصویر می بینید، گازهای رومیزی برقی با توجه به نوع شعله ی آن ها در دو مدل ارائه می شوند: شعله ای که حالت سیم پیچی دارد و از سطح گاز جدا دیده می شود و شعله ای که با سطح یکپارچه است و مدل جالب تری که سطح گاز و شعله یکپارچه هستند و شعله به صورت مجزا مشخص نیست. اما مهم ترین نقصی که در گازهای رومیزی برقی وجود دارد، عدم امکان کنترل شعله ی گاز مانند گازهای رومیزی با سوخت گازی است. گرم شدن یا خنک شدن سطح گاز نیز زمان بر است و فقط با ظروفی که کف آن ها صاف است امکان استفاده وجود دارد.

3.گازهای رومیزی القایی

گازهای رومیزی القایی نیز با الکتریسیته کار می کنند اما نه همان الکتریسته ای که در گازهای الکتریکی استفاده می شود. این گازها با الکترومغناطیس کار می کنند. آهن رباهای الکتریکی (الکترو مگنت ها) در قسمت زیرین سطح گاز قرار داده شده اند و با عبور الکتریسیته از درون آن ها تولید مقاومت می کنند. این مقاومت باعث گرم شدن ظروف آهن ربایی (ظروف مخصوص این گازها) که روی آن ها قرار می گیرد می شود و در طول فرآیند آشپزی خنک باقی می ماند ولی ظروف دیگر روی این گاز ها گرم نمی شوند و گرمایی نیز به آن ها انتقال داده نمی شود. گازهای القایی بهترین استفاده از الکتریسیته و گاز را دارند و سازگرترین نوع از گازهای رومیزی با محیط زیست است. نقطه ضعف این مدل گاز رومیزی، قیمت بالا و الزام به استفاده از وسایل آشپزی مغناطیسی با کف صاف است.

4. گاز رومیزی با هود دیواری

بیشتر گاز های رومیزی از هود برای کشش گرما و دودهای ناشی از آشپزی استفاده می کنند. هود دیواری فضایی را اشغال می کند که می توان از آن برای برای کابینت ها یا تجهیزات دیواری استفاده کنید. اگرچه که هود برای تهویه هوای آشپزخانه خیلی مفید عمل می کند.

5. گاز رومیزی با هود صفحه ای

این مدل از هود ها از فضای روی کانتر یا صفحه کابینت استفاده می کنند. فن می تواند همراه با گاز رومیزی، قسمت بالا، وسط یا در کنار آن نصب شود. هم چنین می توانید یک فن جداگانه در قسمت جداگانه ای کنار گاز رومیزی نصب کنید. گازهای رومیزی با هود صفحه ای، فضایی را که باید در قسمت بالای گاز برای هود درنظر می گرفتید را باز می کند. اگر چه این مدل از هودها مانند هودهای هوایی و سنتی عمل نمی کنند و نمی توانند با قدرتی که آن ها داشتند دود و بخار را جذب کنند.

6. گاز رومیزی با شعله های سیم پیچ مانند

این مدل از گازهای رومیزی ظاهر ضمختی دارند و قدیمی ترین مدل از گازهای رومیزی هستند. تمیز کردن آن ها زحمت زیادی می خواهد و کار چندان آسانی نیست. به خاطر سیم های پیچیده و نوع شعله های این گاز دسترسی به تمام نقاط آن سخت است.

7. گاز رومیزی مسطح

این مدل از گازهای رومیزی سطح صاف و همورای دارند و معمولا از سرامیک ساخته می شوند. تمیز کردن گازهای رومیزی با سطح صاف و هموار آسان تر است به خاطر اینکه سطح این گاز، صاف و مسطح است. اگرچه این مدل از گازها گران قیمت تر هستند و استحکام گازهای رومیزی سنتی را ندارند. و برخورد یک شئ سنگین با این سطح می تواند باعث خش افتادن روی این سطح یا صدمه به آن شود.

  قیمت گازهای رومیزی

قیمت گازهای رومیزی آشپزخانه در ایران بسته به برند و نوع آن متفاوت است. اما حدود قیمت ها از 300.000 تومان تا 1800.000 تومان می باشد. همانطور که گفتیم قیمت گازهای رومیزی القایی و گازهای رومیزی مسطح سرامیکی معمولا از بقیه مدل ها گران تر هستند.

منبع: کابینت بانک

انواع تقسيم کننده های داخل کشوی کابينت برای مرتب سازی آشپزخانه

تقسيم کننده های داخل کشوی کابينت، از ابزارهايی هستند که علاوه بر زيبايی و مرتب سازی کابينت آشپزخانه، کارايی فوق العاده دارند.


تقسيم کننده های داخل کشوی کابينت با انواع ريل های جعبه ای بلوم قابل استفاده است. اما آمبيا لاين بيشتر برای لگرا باکس بلوم و اُرگا لاين برای تاندم باکس استفاده می شود. 

آمبيا لاين (Ambia-Line) برای لگرا باکس (legrabox)


  
تقسيم کننده های داخل کشوی آمبيا لاين به ظرافت ، طراحی ساده و مينيمالی و انعطاف پذيری در تغيير، معروف هستند. اين تقسيم کننده ها می توانند به طور گسترده ای استفاده شوند. اين نوع از تقسيم کننده ها برای استفاده در لگرا باکس ها طراحی شده اند و اين اطمينان را می دهند که هر محيطی را مرتب و سازمان يافته کنند. 
 
ترتيب درست و کاربردهای مختلف اجزای تقسيم کننده، امکان طراحی مدل های متنوعی برای سازماندهی و مرتب سازی داخل کشو ها به ما می دهد. اين تقسيم کننده کاربردی و منعطف ساخته شده است و انتخاب های مختلفی را برای شما امکان پذير می کند.
 

طراحی استيل برای آمبيا لاين:

استيل آمبيا لاين براي لگرا باکس. تقسيم کننده داخل کشو بلوم.
تقسيم کننده داخل کشوي کابينت . تقسيم کننده داخل کشوي کابينت.
اکسسوري داخل کشوي کابينت . مدل هاي اکسسوري داخل کشوي کابينت .
فريم های با کيفيت استيل، بسيار کاربردی، متنوع و انعطاف پذير هستند و فريم های داخلی آهن ربايی هستند و به کشو می چسبند. استفاده از آن ها آسان و راحت است و رنگ های مختلفی از اين فريم ها وجود دارد. اين فريم ها در سه رنگ سفيد مات، خاکستری مات و مشکی مات هستند که می توان رنگ آن ها را با رنگ کشو يکسان در نظر گرفت تا فضايی يکپارچه ايجاد کند. 

طراحی چوبی برای آمبيا لاين: 

تقسيم کننده چوبي داخل کشوي آمبيا لاين
 
مدل هاي چوبي براي اکسسوري داخل کشوي کابينت    اکسسوري داخل کشوي کابينت 
 تقسيم کننده داخل کشوي کابينت  تقسيم کننده داخل کشوي کابينت آشپزخانه
   اکسسوري داخل کشوي کابينت  تقسيم کننده کشوي کابينت چوبي

آمبيا لاين با طراحی چوبی دارای ترتيب موزون با کمک از تن های رنگی چوب است. اين مدل از آمبيا لاين، احساس تأثير گذاری از نظم و رضايت در بيننده نسبت به وسايل آشپزخانه ايجاد می کند. جنس قاب های چوبی آمبيا لاين از چوب هاي مرغوب و با کيفيت است که زيبايی زيادی را به داخل کشوهای کابينت می بخشند و می توان در هر قسمتی از کشو از آن ها استفاده کرد.
 چوب های استفاده شده برای اين فريم ها از بلوط باردولينو، بلوط نبراسکا و گردوی تنسی ساخته می شوند و اين اطمينان را ايجاد می کنند که داخل کشوهای شما مرتب و کاربردی در عين حال زيبا و شيک هستند. اين نوع از ريل ها برای استفاده در لگرا باکس، بهترين گزينه هستند. 

اکسسوری هايی که آمبيا لاين در دل خود دارد:

اکسسوري هاي داخل کشوي کابينت بلوم
 
 اکسسوري کشوي کابينت آشپزخانه  اکسسوري کابينت آشپزخانه
 اکسسوري داخل کشوي آشپزخانه  اکسسوري داخل کشوي کابينت آشپزخانه

اکسسوری هایی آشپزخانه ای که آمبيا لاين در دل خودش دارد طراحی زيبا، کاربردی با امکان استفاده ی راحت دارند. نگهدارنده های چاقوها، بشقاب ها، فويل و سلفون به مرتب کردن آشپزخانه شما کمک می کند. همه چيز در يک کشو به راحتی قابل دسترس می شود و علاوه بر آن وسايل مرتب و نظم بندی شده در کشو قرار داده می شوند. 
 تا  9 عدد چاقومی تواند کاملا مرتب در نگهدارنده ی چاقوی آمبيا لاين قرار داده شود. اين اکسسوری برای فريم های 200 متری آمبيا لاين قابل استفاده است.
 نگهدارنده ی سلفون دارای خط برش است و به راحتی می توانيد مقداری از سلفونی که نياز داريد را بيرون بکشيد و استفاده کنيد. نگهدارنده ی فويل هم خيلی سريع و به راحتی قابل استفاده است. اين اکسسوری برای فريم های 200 متری آمبيا لاين قابل استفاده است
 ادويه ها با اکسسوری طبقه بندی شده که برای آن ها طراحی شده در هر زمان که بخواهيد به راحتی قابل استفاده است. شيشه های ادويه به راحتی در آمبيا لاين قرار گرفته می شوند بدون اينکه نگران واژگون شدن آن ها باشيم. اين نوع از اکسسوری برای فريم های آمبيا لاين با ارتفاع بلند و عرض 218 ميلی متر مناسب است. 
 اکسسوری نگهدارنده ی بشقاب تنوع خيلی زيادی دارد و تا 12 عدد بشقاب در هر کدام از آن ها می توانند قرار بگيرند. اين اکسسوری برای نگهداری ايمن بشقاب ها کاربرد دارد و مطمئن هستيد که با هر بار باز کردن کشو، بشقاب ها واژگون نمی شوند و حتی حمل آن ها را هم آسان تر می کند. 

اُرگا لاين (Orga-Line) برای تاندم باکس (Tandem-box) 

تقسيم کننده کشو براي تاندم باکس

تقسيم کننده کشوي ارگا لاين براي کشوي کابينت

ارگا لاين هم يکی ديگر از تقسيم کننده های داخل کشو است که کابرد فوق العادی برای مرتب کردن آشپزخانه دارد. 
ارگا لاين تمام وسيله های داخل کشو را برای شما مرتب می کند. بطری، قابلمه ها و تابه ها يا قاشق و چنگال همه می توانند با ارگا لاين مرتب و سازمان يافته داخل کشو چيده شوند. اين وسيله، فضای زيادی را در آشپزخانه برای شما باز می کند. چون با اين تقسيم کننده می توان هر وسيله ای را مرتب داخل کشو قرار داد. 
 

ارگا لاين برای انواع کشوی کابينت:

 
ارگا لاين براي تاندم باکس آنتارو
ارگا لاين برای تاندم باکس آنتارو 
 
تقسيم کننده داخل کشوي ارگا لاين براي تاندنم باکس اينتيوو
ارگا لاين برای تاندم باکس اينتيوو 
 
ارگا لاين براي تاندم باکس پلاس
ارگا لاين برای تاندم باکس پلاس
تقسيم کننده کشوي کابينت
ارگا لاين استيل برای وسايل آشپزخانه

طراحی و رنگ بندی تقسيم کننده داخل کشوی ارگا لاين، در همه ی مدل های تاندم باکس قابل استفاده است: تاندم باکس اينتيوو، تاندم باکس آنتارو و تاندم باکس پلاس. همه ی اجزای ارگا لاين قابل تنظيم و انعطاف پذير هستند. اين نوع تقسيم کننده هم به طور شگفت انگيزی دسترسی شما را به اجزای کشو، آسان و راحت می کند. ارگا لاين برای کابينت هايی با عرض 275 تا 1200 ميلی متر قابل استفاده است. 

ارگا لاين استيل:
فريم های (قاب های) تقسيم کننده داخل کشوی ارگا لاين، از جنس استيل با کيفيت ساخته شده می شوند و با طراحی مناسبی که دارد همه ی وسايل داخل کشو را در ديد و به راحتی قابل استفاده قرار می دهد. همه ی اجزا به آسانی از کشو جدا می شود و می تواند به راحتی شسته شوند.

اکسسوری های داخل کشوی ارگا لاين:اکسسوری های داخل کشوی ارگا لاين برای فويل، سلفون، بشقاب ها، چاقو و ادويه ها جای مخصوص دارد و کاربرد آن ها مانند اکسسوری های آمبيا لاين مي باشد.

منبع: کابینت بانک

انواع دستگيره مخفی کابينت آشپزخانه

برای اینکه دکوراسیون آشپزخانه تون رو مدرن تر و مینیمالی تر به نظر بیارین راه های مختلفی وجود داره که یکی از اون ها استفاده از دستگیره های مخفی برای کابینت آشپزخانه است.

مرتب نگه داشتن آشپزخانه حتما به تواناییتون در تمیز نگه داشتن خونه مرتبط نیست. داشتن یه دکوراسیون با حداقل استفاده از وسایل در محیط اطرافتون، دکوراسیون آشپزخانه تون رو قبل و بعد از آشپزی هم مرتب نشون بده. برای مثال وقتی صحبت از انتخاب تجهیزات آشپزخانه میشه بهتره گزینه هایی رو انتخاب کنیم که آشپزخانه ما رو کمتر شلوغ به نظر بیارن. دستگیره ها خیلی کاربردین اما ضروری نیستن. حتی کابینت های آشپزخانه های سنتی هم می تونن بدون دستگیره باشن. تا وقتی که دستگیره های مخفی هستن تا آشپزخانه ما رو مدرن تر و مرتب تر نشون بدن چرا نباید از اونا استفاده کنیم.

سه نوع مختلف از دستگیره های مخفی که کاربرد بیشتری دارن رو در این مقاله براتون آوردیم:

PUSH LATCHES (دستگیره مگنتی-مکانیکی)

این نوع از دستگیره های مخفی، داخل کابینت آشپزخانه شما نصب میشن. Push Latches یک ابزار مکانیکی یا آهن ربایی است که که به شما این امکان رو میده که با فشار دادن در کابینت، اون رو به راحتی باز کنید. فنری که در این وسیله وجود داره باز میشه و در رو برای شما باز می کنه. هیچ ابزاری رو روی کابینت نمی بینیم و این ابزار داخل کابینت وصل میشه. این نوع دستگیره مخفی برای هر نوع کابینتی قابل استفاده و کاربردیه. در آشپزخانه ای که در این تصویر می بینید، کابینت های بالایی از Push Latches استفاده شده. همانطور که می بینید چیزی در قسمت جلویی کابینت دیده نمیشه و این وسیله در داخل کابینت نصب شده است. Push Latches در قسمت بیرونی کاملا پنهان هستند. 

دستگیره های یکپارچه با در (INTEGRATED)

در کابینت با دستگیره های یکپارچه، یک شیب درونی روی درب کابینت وجود دارد. دستگیره ای در این مدل وجود ندارد و دستگیره همان شیبی است که در قسمت درونی در ایجاد میشه که در واقع جایی برای دست هست تا با استفاده از اون درب کابینت رو به سمت خودتون بکشید و باز کردن در با استفاده از اون انجام میشه. این شیبی که در این طراحی روی در ایجاد میشه، فضایی پنهانی و کاربردی روی درب کابینت یا کشو ایجاد می کنه که هیچ شلوغی به آشپزخانه شما اضافه نمی کنه. شما اگر دوست داشته باشید می تونید قسمت بالایی از کابینت های پایینی و قسمت کناری و پایین کابینت های بالایی رو با رنگ یا نوار فلزی، بیشتر نمایان کنید. در کابینت های بلوطی که در تصویر بالا می بینید از این نوع دستگیره استفاده شده.

دستگیره های بیرونی اما مخفی

این نوع دستگیره بهترین گزینه برای کابینت و کشوهای پایینی است. در واقع وقتی که باید از دستگیره استفاده کنید و نمی خواهید که خیلی دیده بشه، این دستگیره ها رو استفاده کنید. دستگیره های نقره ای به قسمت بالایی در متصل میشن و فقط یه قسمت نقره ای کوچیک از بیرون دیده میشه. بعضی از مدل های اون ها بیشتر دیده میشن و بعضی مخفی تر هستن. یکی از مدل های این دستگیره که به لبه کابینت متصل میشه خیلی کوچیک و مخفی طراحی شده. اما از همه ی مدل ها میشه به راحتی استفاده کرد و به راحتی به سمت بیرون کشیده میشن. بعضی از مدل هایی که در لبه کابینت متصل میشن خیلی کم به چشم میان و مدل هایی مخفی تر از این مدل هم وجود دارد.

 دستگیره پروفیلی

دستگیره های پروفیلی نوع دیگری از دستگیره های مخفی هستن که در قسمت جلویی کشو به صورت افقی یا عمودی استفاده می شن.

منبع: کابینت بانک

یک دستگاه مخصوص نوشیدنی متصل به سینک آشپزخانه

FirstBuild  در حال ساخت دستگاهی است که به سینک متصل است و امکان ارائه هر نوع نوشیدنی را می دهد...

FirstBuild (فرست بیلد) شرکتی که از سازندگان یخ ساز مشهور و پرطرفدار Opal Nugget (اُپال ناجت) بود، این شرکت امیدوار است که بتواند با کمک از ایده های مردم، دستگاه مخصوص نوشیدنی بسازد که مستقیما به سینک شما متصل است و در واقع جزئی از سینک است. 
او این کار را در قالب یک رقابت بین طراحان انجام داده است و نام این رقابت، مسابقه سینک با نوشیدنی است و سه طرح برتر برنده جایزه نقدی می شوند.

ایده این طرح از آنجایی شکل گرفت که در مسابقه ای که FirstBuild اخیرا برگزار کرده بود، ایده ی سینکی که همراه با خودش قسمتی مخصوص نوشیدنی های سرد و گرم داشته باشد، برنده جایزه شده و بعد از این رقابت مشخص شد که مصرف کنندگان دنبال وسایل ساده و کاربردی هستند مخصوصا وقتی صحبت، استفاده از فضای گرانبهای صفحه کابینت باشد. 

این وسیله قرار است ویژگی های زیر را داشته باشد:

  •  تولید یخ 
  •  آب داغ تا دمای 170 درجه فارنهایت یا بیشتر 
  •  امکان سرو قهوه 
  •  ارائه آب خنک تا دمای 40 درجه فارنهایت یا کمتر
  •   ارائه آب خنک گاز دار
  •   ارائه نوشیدنی های طعم دار 

حالا FirstBuild امیدوار است که بتواند این وسیله کاربردی را هرچه سریعتر و با طراحی هرچه زیبا تر بسازد و شاید به زودی آن را روی سینک آشپزخانه ها مشاهده کردید...

منبع: کابینت بانک

مدل های اکسسوری برای سینک آشپزخانه

سینک آشپزخانه از قسمت هایی است که زیاد به آن مراجعه می کنیم اما با اکسسوری هایی که برای سینک طراحی شده می تونیم سینک مرتب تر و کاربردی تر داشته باشیم.

هیچ چیزی مثل اکسسوری های سینک ظرفشویی نمی تونه کار شما رو توی آشپزخانه راحت کنه. این اکسسوری ها زیبایی، دوام و کارایی رو با هم ترکیب کردن. با این اکسسوری ها دیگه تمیز کردن سینک مثل قبل پیچیده و دشوار نیست و کارهاتون رو با سینک راحت تر و دلپذیرتر می کنه.

چند نمونه از اکسسوری ها

آبکش های  استیل

این اکسسوری به شما این امکان را می دهند که میوه ها و سبزیجات رو به راحتی روی سینک آبکشی کنید و همیشه یک فضای تمیز روی سینک برای این کار داشته باشید. این آبکش ها در مدل های مختلفی ارائه می شوند می توانند به صورت ثابت روی سینک باشند یا در مواقع نیاز روی سینک قرار بگیرند.

آبچکان های استیل

توری های استیل فضای فوق العاده ای روی سینک شما ایجاد می کنن که علاوه بر محافظت از سینک، امکان قرار دادن ظروف روی اون وجود داره. توری های استیل سینک برای محافظت سینک شما در برابر ظروف و قاشق، چنگال، چاقو و لوازم دیگه آشپزخانه طراحی شده. روی این توری ها می تونید ظروف و لوازم رو برای خشک شدن قرار بدید و این هم یه راه دیگه برای راحت استفاده کردن از سینک آشپزخانه شماست. مدل های مختلفی از این اکسسوری برای سینک آشپزخانه شما وجود دارد که می توانید با توجه به نیازتان آن ها را تهیه کنید.

تخته برش روی سینک

این خیلی لذت بخشه که بتونید بعد از اینکه مواد غذایی رو شستید همونجا روی سینک ببرید و غذا رو آماده کنید یا بعد از برش اون ها رو با یه حرکت توی سینک بریزید و شستشو بدید. تخته برش چوبی که روی سینک استیل قرار می گیره علاوه بر اینکه کارتون رو برای آماده کردن غذا راحت تر می کنه، زیبایی زیادی به آشپزخانه شما میده. این تخته ها می تونن تو یه طرف سینک استفاده بشن یا روی کابینت هم از اون ها استفاده بشه یا بسته به شکل سینک آشپزخانه شما استفاده بشن.

فضای کاربردی برای لوازم آشپزی روی سینک

با نگهداری چاقو، کف گیر و وسایل آشپزی که از اون ها مدام برای آشپزی استفاده می کنید، علاوه بر راحتی که در آشپزی خواهید داشت آشپزخانه مرتب تری هم دارید چون دیگه لازم نیست دنبال اون ها توی کل آشپزخانه بگردید و آشپزخانه هم به هم ریخته نمیشه.

آبچکان کوچک برای نگهداری لوازم شستشو

این اکسسوری هم به تمیز موندن سینک و راحتی کارتون کمک می کنه  فکر می کنم لازمه هر کسی توی سینکش یه همچین جایی داشته باشه می تونید اون ها رو توی هر قسمتی از سینک قرار بدید.

اکسسوری هایی که برای سینک آشپزخانه طراحی شده امکان استفاده به صورت ترکیبی با هم رو هم دارن. این بستگی به نیاز و سلیقه شما داره که چه وسیله ای رو با وسیله دیگه استفاده کنید، اینکه می خواهید چاقوها دم دست باشن یا فضایی برای برش مواد غذایی داشته باشید یا بتونید از سطح سینکتون مراقبت کنید یا اینکه همه ی این ویژگی ها رو با هم داشته باشید. می تونید هر جوری که دوست دارید اون ها رو با هم هماهنگ و استفاده کنید.

منبع: کابینت بانک

ویژگی های تاندم باکس و انواع آن

تاندم باکس، از سری ریل های جعبه ای بلوم است که امتحان خودش را پس داده و طراحی های مختلفی را ارائه داده است. تاندم باکس در سه مدل : تاندم باکس اینتیوو (intivo) ، تاندم باکس آنتارو (antaro)، تاندم باکس پلاس (plus)   هر کدام از این ریل ها کاربردهای گسترده ای دارند. هر سه مدل کاربردهای گسترده ای دارند. از کاربردهای پایه تا کاربردهای ویژه و خاص. هر سه مدل تاندم باکس از ریل یکسانی استفاده می کنند (ریل تاندم باکس). باز شدن این ریل مانند حرکت یک پَر سبک و روان است.

تاندم باکس برای کابینت:

تاندم باکس برای کابینت آشپزخانه

سیستم آزموده شده تاندم باکس برای کابینت، با حرکت روان و سبک ریل هایش، کاربران را را راضی نگه داشته است. به خاطر وجود سیستم بلوموشن (MOTION -BLU) چرخنده های استوانه شکل نایلونی بسته شدن درب کشوها را به آرامی و بسیار راحت، تضمین می کنند.  

تاندم باکس برای کابینت بانک

تاندم باکس برای کابینت

این نوع تاندم باکس، ظرفیت 30، 50 و 60 کیلوگرمی را دارد.
در آزمایشگاه بلوم، کشوهای تماما پر شده 100 هزار بار باز و بسته شده تا بالاترین کیفیت ها را تضمین کند.

ویژگی ها:

باز شدن تمام کشو با طول 270 تا 650 میلی متر
قابلیت حمل وزن های مختلف 30، 50 یا 60 کیلوگرمی
امکان تنظیم طرفین ریل به صورت دستی

مدل های تاندم باکس:

اینتیوو (intivo):

تاندم باکس اینتیوو

تاندم باکس اینتیوو

تاندم باکس  اینتیوو طراحی های مختلفی را ارائه می دهد و طراحی آن سفارشی است. شما می توانید طرفین کشو را مطابق با سلیقه خودتان انتخاب کنید. امکان انتخاب طرح های مختلف در این مدل هر آشپزخانه ای را زیبا می کند.
مدل اینتیوو تاندم باکس کاملا سفارشی طراحی شده است و می توانید طرحی یکپارچه  مانند باکس کلی داشته باشید یا طرح مورد نظر خودتان را در کناره کشو قرار دهید. علاوه بر کناره آن که کاملا سفارشی است خود باکس هم در سه رنگ مختلف سفید، مشکی و استیل ارائه می شود. قسمت درونی هم از متریال یکسانی با باکس ساخته شده است. ارتفاع های مختلفی در باکس های  اینتیوو وجود دارد که  این ارتفاع ها در بلوم با N , M, C و D نام گذاری شده اند و هر کدام در مدل های مختلف مورد استفاده قرار می گیرند. طول اسمی این باکس از 270 تا 650 میلی متر است و این باکس از ویژگی orga-line  (نام تنولوژی تقسیم کننده داخل کشو در بلوم) پشتیبانی می کند.

تاندم باکس اینتیوو

نصب ریل های تاندم باکس اینتیوو

نصب این مدل آسان است و بدون ابزار و خیلی سریع انجام می شود و امکان تنظیم  ارتفاع، شیب و فاصله خالی کناره ها وجود دارد.

تاندم باکس آنتارو (antaro):

تاندم باکس آنتارو

تاندم باکس آنتارو

تاندم باکس آنتارو

از ویژگی های شاخص تاندم باکس آنتارو، طراحی ساده و ظریف، ساختار یافته و کادر بندی شده است. همه ی عناصر طراحی، بر ساده بودن تاکید دارند. در این باکس امکان انتخاب در رنگ ها و متریال های : سفید براق، استیل، آلومینیوم سفید و مشکی وجود دارد. قسمت جلویی در داخل باکس با متریال کناره های آن هماهنگ است. تاندم باکس آنتارو ارتفاع های مختلفی دارند که  این ارتفاع ها در بلوم با N , M, C و D نام گذاری شده اند که هر کدام در مدل های مختلف مورد استفاده قرار می گیرند.

نصب این مدل آسان است و بدون ابزار و خیلی سریع انجام می شود و امکان تنظیم  ارتفاع، شیب و فاصله خالی کناره ها وجود دارد.

تاندم باکس پلاس:

تاندم باکس پلاس کابردهای متنوعی را برای استفاده کنندگان شامل می شود. می توانید مدل سینگل گالری  (single gallery)  یا دابل گالری (double gallery) را انتخاب کنید.  ارتفاع کشوها و طرفین کشو مختلف کاربردهای مختلفی را برای کاربران ایجاد می کند.
رنگ های سفید و خاکستری در این باکس موجود است و قسمت جلویی این باکس از جنس نایلون و تمام اجزای نایلونی به رنگ خاکستری تیره هستند. . تاندم باکس آنتارو ارتفاع های مختلفی دارند که  این ارتفاع ها در بلوم با N , M, C  D,و G نام گذاری شده اند که هر کدام در مدل های مختلف مورد استفاده قرار می گیرند. طول این کشو از 270 تا 650 میلی متر است و از ویژگی orga-line  (نام تنولوژی تقسیم کننده داخل کشو در بلوم) پشتیبانی می کند.

نصب این مدل آسان است و بدون ابزار و خیلی سریع انجام می شود و امکان تنظیم  ارتفاع، شیب و فاصله خالی کناره ها وجود دارد.

معرفی کامل ریل LEGRABOX بلوم

درکابینت های امروزی معمولا کشویی بزرگ برای قرار دادن ظروف سنگین مانند قابلمه ،بشقاب و سایر موارد در زیر یونیت های گاز روی صفحه ای در نظر می گیرند،و برای این منظور نیاز به ریل هایی می باشد که علاوه برتحمل وزن ،دارای نرمی در حرکت و عمق و فضای مناسبی باشد. ریل های جعبه ای بلوم برای این منظور طراحی شده اند. این ریل ها در واقع یک جعبه هستند و ریل هم روی خودشان داردند و قسمت جلویی و زیرین در بعضی مدل ها و قسمت زیرین در مدل های دیگر (معمولا از جنس ام دی اف یا چوب) در این ریل جعبه ای قرار داده شود.

ریل LEGRABOX بلوم

ریل باکسی کابینت بلوم

طراحی باریک و براق، ترکیب شده با متریال هایی با کیفیت از خصوصیات این ریل است و طرفین کشو هر دو طرف صاف و براق هستند. هم داخل و هم  بیرون طرفین کشو به طور چشم گیری باریک هستند و پهنای آن ها حدود 12.8 میلی متر است. همه ی اجزا کاملا با هم هماهنگ شده است و هارمونی هماهنگی دارند. LEGRABOX ترکیب رنگی جدیدی را ارائه داده است و ویژگی جذابی را ارائه داده که می توان نام مشتری را در قسمتی از ریل ثبت کرد. LEGRABOX کاربردهای مختلفی دارد و در هر خانه ای عالی به نظر می رسد و در مدل های متنوعی استفاده می شود.

LEGRABOX  برای کابینت آشپزخانه وزن های خیلی بالا را تحمل می کند حتی وقتی خیلی پر یا درای بار سنگین است وامکان تحمل وزن از 40 تا 70 کیلوگرم در آن وجود دارد. در LEGRABOX از تکنولوژی های SERVO-DRIVE و BLUMOTION استفاده شده که حرکت ریل را آرام و بسیار روان می کند.

ویژگی ها:

متریال و رنگ ها: استیل ضد لکه (اثر انگشت) و استیل با پوشش مات، مشکی مات ، یا خاکستری مات و یا سفید مات

ارتفاع: این ریل در 4 ارتقاع مختلف موجود است ( N, M, K, C , F)

طول این ریل از 270 تا 650 میلی متر است

امکان استفاده از ویژگی AMBIA-LINE تقسیم کننده داخل کشو

ریل باکسی LEGRABOX

طراحی باریک با ضخامت 12.8 میلی متر

بلوم LEGRABOX ریل

ثبت نام مشتری روی یک طرف ریل باکسی

انواع طراحی

دیگر طراحی ها دیگر در سبک مات ارائه نشده اند. سطوح فلزی و طراحی باریک طرفین ریل. در واقع طراحی LEGRABOX منزه از اجزاء زمخت است. این ریل به صورت تقریبا بدون درز، به چارچوب کشو متصل می شود و طراحی ساده، شفاف و بازی را ایجاد می کند.

ریل باکسی لگرا باکس بلوم

ریل لگرا باکس بلوم

ریل کابینت بلوم باکسی

یکی دیگر از ویژگی هایی که LEGRABOX دارد، در این باکس امکان استفاده از هر متریالی است که دوست دارید وجود دارد.  می توانید از شیشه، چوب و سنگ استفاده کنید. این ویژگی منحصرا در مدل خاصی از آن با ارتفاع c وجود دارد.

نصب و تنظیم LEGRABOX بلوم

نصب ریل کابینت بلوم

نصب قسمت جلویی درب روی آن

نصب ریل باکسی LEGRABOX بلوم

LEGRABOX با ویژگی های ایمن شناخته می شود: برای نصب فقط لازم است قسمت جلویی آن را سر جای خودش جا بزنید و خیلی راحت در جای در نظر گرفته شده برای آن محکم می شود. قسمت جلویی آن حتی می تواند بعد از نصب باکس ریلی هم جا زده شود. درآوردن قسمت جلویی هم آسان است و چون در جای خودش محکم شده است، توسط یک شخص و به راحتی انجام می شود. تنظیم فاصله خالی هم به راحتی توسط این سه پیچ که در تصویر بالا می بینید انجام می شود.

در این سه ویدیو می توانید نحوه نصب سه مدل از ریل های کابینت LEGRABOX بلوم را ببینید:LEGRABOX امکان تنظیم ارتفاع، طرفین و شیب را دارد. این ویژگی این اطمینان را می دهد که بین کشو ها و کشوهای توکار فاصله مناسبی وجود دارد.

معرفی انواع ریل کابینت بلوم

شرکت بلوم یکی از تولید کنندگان یراق آلات کابینت آشپزخانه شامل جک کابینت آشپزخانه، ریل های کابینت آشپزخانه، دستگیره و لولای کابینت، تقسیم کننده داخل کشویی و... می باشد. ما در این مقاله قصد داریم تمام ریل هایی که این شرکت برای کابینت آشپزخانه معرفی کرده است را با هم بررسی کنیم.

انواع ریل کابینت آشپزخانه:

ریل استاندارد (Standard) :

ریل استاندارد شرکت بلوم

این ریل ها همانطور که از نامشان پیداست ساختار عجیب و پیچیده ای ندارند. با غلتک هایی کار می کنند و به آن ها ریل های ساچمه ای هم می گویند. طول عمر زیادی را تضمین می کنند و برای کشوهای چوبی و ام دی اف استفاده می شوند.

ریل استاندارد بلوم

امکان باز شدن تمام کشو و یا نیمی از کشو در ریل استاندارد

ریل های استاندارد شرکت بلوم

این محصول در نگهداری وسایل سنگین کشوهای چوبی آشپزخانه امتحان خودش را پس داده

ویژگی های این ریل:

قابلیت بیرون آمدن تمام طول کشو با ریل یا قسمتی از آن (در دو نوع)

طول ریل از 250 تا 800 میلی متر

قابلیت تحمل وزن 25 کیلو گرم در ریلی که کاملا بیرون نمی آید (single extension) و قابلیت تحمل وزن تا 30 کیلوگرم (fullextension) در ریلی که کاملا بیرون می آید

ریل های استاندار بلوم در دو رنگ کرم و قهوای موجود هستند.


ریل مخفی (Movento) :

ریل مخفی movento بلوم

movento ریل مخفی از شرکت بلوم است که طبق ساختاری که دارد کشو بسیار آرام، راحت و روان باز می شود (حرکتی آرام و روان مانند حرکت یک پر) و برای قسمت جلویی کشو فناوری 4 بعدی ارائه داده است که فاصله بین بالا و پایین کشو، عمق و شیب کشو و فاصله با اطراف را می توانیم تنظیم کنیم. در ویدیو زیر می توانید نحوه کارکرد این چهار ویژگی را به خوبی ببینید.

این ریل توانایی تحمل وزن از 40 تا 60 کیلوگرم را دارد. پایداری و نگهداری و حرکت بسیار خوب کشو از ویژگی های ان می باشد.

Movento با تکنولوژی های TIP-ON برای کابینت های بدون دستگیره و با تکنولوژی SERVO-DRIVE برای بسته شدن روان درب، ترکیب شده است.

ریل مخفی کابینت بلوم

تنظیم چهار بعدی فضای خالی جلوی کشو سریع و به آسانی

 ریل شرکت بلوم

استفاده از تجهیزاتی در ریل که حرکت را بسیار روان و با کیفیت می کند

ویژگی های این ریل

امکان تنظیم عمق، شیب، ارتفاع بین فاصله ها و فاصله تا کناره ها

ترکیب شده با BLUMOTION  یا TIP-ON

بیرون آمدن تمام کشو با طول معمولی 250 تا 270 میلی متر، ویژگی قفل شدن

میزان تحمل وزن های مختلف تا 40 و 60 کیلو گرم

ریل نصب از کف (مخفی)

امکان تثبیت دیواره ها به صورت اختیاری

تکنولوژی ORGA-LINE

همانطور که در قسمت بالا گفتیم، این ریل  می تواند با دو تکنولوژی BLUMOTION  و TIP-ON ترکیب شود، TIP-ON تکنولوژی است که کشوی آشپزخانه به با یک فشار به آرامی باز می شود و با هل دادن بسته می شود و BLUMOTION  امکان بسته شدن درب نرم و روان را می دهد. SERVO-DRIVE تکنولوژی است که با استفاده از آن در با یک لمس به آرامی باز می شود و با ترکیب با BLUMOTION  آرام و روان بسته می شود.

نصب این ریل آسان است و با یک بار تنظیم برای چهار خصوصیت اختیاری قابل تنظیم است. می تواند  BLUMOTION, SERVO-DRIVE, TIP-ON یا دیواره ی محکم  تنظیم شود. تنظیم چهار بعدی قسمت جلویی به این معناست که فقط امکان تنظیم ارتفاع و شیب، وجود ندارد بلکه امکان تنظیم کناره ها و عمق هم وجود دارد. برای نصب، به هیچ ابزاری نیاز نیست و دقیق و آسان نصب می شود.

در این ویدیو نحوه نصب این ریل بلوم را مشاهده کنید:

ریل مخفی تاندم (Tandem) :

ریل مخفی تاندم شرکت بلوم

باز شدن درب مانند حرکت یک پر، سبک و روان از ویژگی های ریل های مخفی تاندم است که مخصوص کشوهای چوبی است و راحتی را برای استفاده کنندگان در تمام خانه فراهم می کند. کاربردهای جامع این ریل برای هر وسیله ای راه حلی دارد. حتی کشوهایی با بارهای بسیار سنگین هم مانند پر، سبک و روان باز می شوند و قدرت ریل در آن ها هنوز هم فوق العاده است.  در این ریل هم می توانیم آن را با تکنولوژی های  SERVO-DRIVE ، BLUMOTION،  TIP-ON ترکیب کنیم و کشوهای بدون دستگیره با این ریل داشته باشیم.

ریل مخفی تاندم شرکت بلوم

این ریل امکان استفاده در چندین جای مختلف را دارد

ریل مخفی تاندم شرکت بلوم

ریل تاندم شرکت بلوم

مناسب برای کشوهای عمیق، وسیع و بلند

ویژگی های این ریل:

امکان بیرون کشیدن تمام طول کشو یا قسمتی از آن

طول ریل از 250 تا 750 میلی متر

شیوه قفل کردن ریل  یا روش قلاب انداختن

امکان حمل وسایل از 30 تا 50 کیلوگرم

محکم کردن طرفین آن به صورت اختیاری و دستی

ویژگی ORGA-LINE

نصب این ریل سریع و آسان است یا با روش قفل کردن ریل انجام می شود یا با روش قلاب انداختن. و به علت وجود تنظیم کننده ارتفاع نیاز به هیچ ابزاری برای تنظیم قسمت جلویی کشویی نداریم. در مدل تمام بازشو امکان تعیین شیب هم برای تراز فاصله های قسمت جلویی کشو به راحتی وجود دارد. در این ویدیو نحوه نصب این ریل  بلوم را مشاهده کنید:

انواع سبدهای سوپری آشپزخانه

امروزه به دلیل کمبود وقت خریدهای هفتگی جای خود را به خرید های روزانه داده اند، جای دادن خرید های هفتگی و ماهانه، طبقه بندی و نظم دهی آن ها به نحوی که همواره در دسترس باشند و بودن شان فراموش نشود کمی دشوار است به خصوص اگر فضای کافی در کابینت خود برای این منظور نداشته باشید. برای حل این چالش اکسسوری های داخل کابینت و یا کابینت های سوپری می تواند بسیار به شما کمک کند. سوپر مارکت کابینت آشپزخانه معمولا فضای کمی را از اشپزخانه اشغال می کنند و در  کوچک‌ ترین فضاها هم قابل استفاده‌اند و چون به صورت عرضی و یا ریلی باز می‌شوند وسایلی که در انتهای آن‌ها قرار گرفته‌اند نیز به‌راحتی قابل دسترسند. اما کابینت هایی که فضای آن ها را به سوپرمارکت اختصاص می دهید، برای مرتب تر شدن به وسایل دیگری هم احتیاج دارند. می توان با سبدهای سوپرمارکت آن ها را مرتب تر کرد.

سبد و سوپرهای زمینی مخصوص یونیت های زمینی کابینت آشپزخانه طراحی و تولید شده اند و امکان استفاده بهتر و مفید تری از فضا به شما می دهند و با خارج شدن از فضای طراحی های سنتی کابینت آشپزخانه ظاهری شیک و مدرن را برای شما به ارمغان می آورند.

انواع سبد ها و سوپر های زمینی بر اساس کاربرد های مختلف آنها به شرح زیر است :

1. سبد های نصب از بغل : 

سبد های نصب از بغل در کابینت آشپزخانه

سبد های نصب از بغل در کابینت آشپزخانه

مناسب برای قراردادن بطری های مختلف و نیز ادویه جات در عرض های معمول 15، 20 و 25 سانتیمتر

2. سبد های نصب از کف :

سبد های نصب از کف در کابینت آشپزخانهچ

سبد های نصب از کف در کابینت آشپزخانه

مناسب برای قراردادن انواع قوطی و بسته های کوچک در عرض های معمول 20، 25، 30، 40 و 50 سانتیمتر

3. سبد های مواد شوینده :

سبد های مواد شوینده در کابینت آشپزخانه

سبد های مواد شوینده در کابینت آشپزخانه

مناسب برای قراردادن بطری های مواد شوینده که در فضای کابینتی زیر سینک ظرف شویی نصب می شوند که عموما در عرض 30 سانتیمتر تولید می شود

4. سبد های تک کشو چند منظوره :

سبد های سوپری تک کشو چند منظوره

سبد های سوپری تک کشو چند منظوره آشپزخانه

بسیاری از موارد مانند قراردادن ظروف ، لیوان، استکان، نمکدان، پیش دستی، حتی پیاز و سیب زمینی ( در برخی مدل ها) و غیره کاربرد دارند که در یک طبقه بصورت کشو طراحی شده اند، در عرض های معمول 40، 50 و 60 سانتیمتر

نکات مهم در انتخاب یک سبد یا سوپر زمینی :

1. ریل :

مهمترین بخش یک سبد یا سوپر زمینی کیفیت ریل آن است. در واقع این ریل است که وزن را تحمل نموده و در صورت کیفیت بالا بودن آن، در گذر زمان با باز و بسته شدن سبد از کیفیت آن کاسته نخواهد شد.

2. مفتول :

اگر مفتول استیل باشد و استانداردهای بالای آبکاری در تولید آن لحاظ شده باشد، علاوه بر ضد رطوبت و زنگ زدگی بودن، قابل شستشو هم خواهد بود.

3. تعداد طبقات :

بر خلاف آنچه بنظر می آید که هرچه تعداد طبقات بیشتر باشد بهتر است، درواقع بیشتر بودن تعداد طبقات فضای کمتری به شما برای قراردادن انواع بطری می دهد. پس بهتر است سبد یا سوپر شما دو طبقه بوده و یا اگر سه طبقه است قابلیت حذف و یا اضافه کردن یک طبقه را داشته باشد.

4. نصب به در :

نکته آخر اینکه اگر سبد و یا سوپر شما قابلیت نصب به درب کابینت را داشته باشد، ظاهر مدرن تری به یونیت خود خواهید داد.